AktualnościWszystkie

Publiczny transport zbiorowy – podpisano umowę przedwstępną

25 maja samorząd powiatowy podpisał umowę przedwstępną o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Dokument, w imieniu powiatu ostrzeszowskiego podpisał Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki oraz wicestarosta Zofia Witkowska, a w imieniu operatora – firmy Euromatpol sp. z o.o. z siedzibą w Budzisławiu Kościelnym – Jakub Kieliszek.
Strony zobowiązały się do zawarcia w terminie do 31 sierpnia 2021 roku umowy na realizację publicznego transportu zbiorowego na terenie powiatu ostrzeszowskiego poprzez zapewnienie przewozów pasażerów na liniach komunikacyjnych znajdujących się w obrębie administracyjnym powiatu ostrzeszowskiego.
Warunkiem realizacji umowy jest uzyskanie przez organizatora, dofinansowania z programu Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych. Organizatorem publicznego transportu zbiorowego na terenie powiatu ostrzeszowskiego zostaje powiat ostrzeszowski działający w uzgodnieniu z gminami z terenu powiatu. Szczegóły udziału gmin oraz partycypacji finansowej w organizacji publicznego transportu na terenie powiatu zostaną określone w porozumieniu pomiędzy poszczególnymi samorządami.

Umowę podpisują (od lewej): Zofia Witkowska, Lech Janicki, Jakub Kieliszek
Od lewej: Z. Witkowska, L. Janicki, J. Kieliszek, S. Gajewski, D. Grzesiak-Sikora
Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content