AktualnościWszystkie

Prawie 1,5 miliona złotych dla ZS nr 2

Projekt „Dobry zawód – dobra przyszłość” przygotowany przez Zespół Szkół nr 2 uzyskał pozytywną opinię komisji oceniającej i decyzją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu szkoła uzyskała prawie 1,5 miliona złotych na kształcenie zawodowe młodzieży w kierunkach technik informatyk, technik programista i technik rolnik.  Projektem objętych zostało 140 uczniów i 7 nauczycieli przedmiotów zawodowych. Jego realizacja przewidziana jest na okres od 31 marca 2020 roku do 31 sierpnia  2021 roku. Całkowita wartość projektu wynosi 1 416 415,25 zł, z czego kwota dofinansowania wyniesie 1 274 773,72 zł.

Bardzo ważnym elementem projektu jest doposażenie dwóch pracowni zawodowych: informatycznej i rolniczej. Jak wyjaśnia koordynator projektu Iwona Barczyńska, w projekcie przewidziano środki na utworzenie w pracowni informatyki 30 stanowisk wyposażonych w komputery stacjonarne, monitory i zestawy akcesoriów oraz profesjonalnego stanowiska nauczycielskiego. Ponadto powstanie pracownia rolnicza w pełni wyposażona w specjalistyczny sprzęt oraz 10 stanowisk komputerowych z oprogramowaniem do zarządzania gospodarstwem. Dzięki tym działaniom warunki na zajęciach praktycznych w szkole będą zbliżone do rzeczywistych warunków pracy, a w przyszłości do pracodawców trafią wykwalifikowani i kompetentni pracownicy – podkreśla Iwona Barczyńska.

W ramach projektu realizowane będą następujące działania:
– doposażenie pracowni zawodowych poprzez uzupełnienie sprzętu, wyposażenia, komputerów, urządzeń multimedialnych i programów komputerowych,
– zajęcia doskonalące kompetencje oraz umiejętności zawodowe uczniów w formie kursów, szkoleń, warsztatów i wycieczek,
– współpraca z uczelniami wyższymi w celu organizacji wykładów i ćwiczeń laboratoryjnych dla uczniów,
– płatne staże zawodowe dla uczniów w ramach regionalnego i lokalnego rynku pracy w specjalistycznych zakładach branży informatycznej, programistycznej i rolniczej,
– zajęcia z języka obcego zawodowego zarówno dla uczniów jak i nauczycieli przedmiotów zawodowych,
– dodatkowe zajęcia specjalistyczne (studia podyplomowe, kursy, szkolenia) dla nauczycieli przedmiotów zawodowych ukierunkowane na uzyskanie i uzupełnienie wiedzy i umiejętności oraz podniesienia kwalifikacji zawodowych.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content