AktualnościWszystkie

„Poznaj Polskę” – podsumowanie

Podsumowanie realizacji przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” w roku 2023. Wycieczka do Warszawy oraz Torunia.

W dniach 25-26 maja 2023 r. uczniowie Technikum nr 1 przy Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy w ramach przedsięwzięcia MEN pn. „Poznaj Polskę”. Celem wyjazdu było poznanie dziedzictwa narodowego i usystematyzowanie wiedzy dotyczącej historii powstania warszawskiego oraz rozbudzenie zainteresowań naukowych w Centrum Nauki Kopernik.

Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego, następnie uczestnicy wyjazdu skierowali swoje kroki do Muzeum Więzienia Pawiak i POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich. Przestrzeń Centrum Nauki Kopernik zainspirowała uczniów do aktywnego udziału w eksperymentach i doświadczeniach naukowych.

W dniach 20-22.09.2023 r. uczniowie Technikum nr 2 przy Zespole Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie wraz z opiekunami odwiedzili miejsca związane z Mikołajem Kopernikiem, jako że rok 2023 jest Rokiem Kopernikańskim.

Uczestnicy wycieczki odwiedzili następujące punkty edukacyjne wybrane z katalogu wskazanego przez MEiN:
– Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach (UMK),
– Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium – Toruń”,
– Dom Mikołaja Kopernika, Oddział Muzeum okręgowego w Toruniu,
– Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy,
– Zamek Krzyżacki w Toruniu,
– Mysia Wieża w Kruszwicy
– Kolegiata św. św. Piotra i Pawła oraz Narodzenia NMP w Kruszwicy
– Chełmno – Stare Miasto.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content