AktualnościWszystkie

Powiatowe rozgrywki scrabble

10 marca w auli Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie odbyły się III Powiatowe Rozgrywki Scrabble dla Uczniów Klas Ósmych Szkoły Podstawowej, zorganizowane i przeprowadzone przez nauczycielki języków obcych ZS nr 1: Marzenę Kałużną, Annę Stambułę i Agnieszkę Kasprzak.

Poniżej relacja koordynatorki konkursu Marzeny Kałużnej:

Do konkursu przystąpiły dwuosobowe drużyny z sześciu szkół podstawowych powiatu ostrzeszowskiego, które  dzielnie walczyły o puchar i tytuł Scrabble Master 2023 (w kategorii język angielski) i Scrabblemeister 2023 (w kategorii język niemiecki). Podczas emocjonujących zmagań rozegrano na zielonych planszach po pięć turniejowych konkurencji, w myśl zasady każda drużyna gra z każdą, zsumowano punkty i wyłoniono zwycięzców.

W kategorii język angielski pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Doruchowie, im. Powstańców Wlkp. w składzie: Alicja Hober i Hanna Śmigielska, na drugim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr1, im. H. Sienkiewicza w Ostrzeszowie w składzie Natalia Śmieińska i Karol Ciachera, III miejsce wywalczyli uczniowie Aleksandra Błażejewska i Jakub Górecki ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki z Kobylej Góry.

Najlepszą drużyną w kategorii język niemiecki okazała się drużyna w składzie: Emilia Szymczak i Filip Maliński ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrzeszowie. Drugie miejsce zajęła drużyna: Richard Dibrani i Norbert Pastucha z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie, na trzecim miejscu znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie, im. M. Dąbrowskiej w składzie: Dominika Dolata i Nikola Opatowska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie i dyrekcję Zespołu Szkół nr 1.

Laureatom i opiekunom gratulujemy wspaniałych wyników, dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do  kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku.