AktualnościWszystkie

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Współpraca służb, inspekcji i straży, samorządów oraz hodowców drobiu – to podstawowa zasada, by błyskawicznie reagować w sytuacji kryzysowej, jaką jest wystąpienie wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków – dzisiaj przed południem odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na które zaproszono także wójtów i burmistrzów powiatu ostrzeszowskiego. Starosta zwołał posiedzenie w związku z pojawieniem się ogniska wirusa H5N8 w powiecie ostrowskim – w Topoli Osiedle w gminie Przygodzice.  
W Powiatowym Zespole Zarządzania Kryzysowego, którym kieruje ostrzeszowski starosta Lech Janicki, pracują przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego oraz Powiatowego Inspektoratu Budowlanego, a także ratownictwa medycznego i Wydziału Zarządzania Drogami Powiatowymi Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie.
Na posiedzeniu omawiano szczegóły procedur, między innymi dotyczących utylizacji skażonych stad, by w przypadku pojawienia się wirusa w naszym powiecie, błyskawicznie zareagować.
W związku z pojawiającymi się plotkami, Powiatowy Lekarz Weterynarii Krzysztof Lamek raz jeszcze podkreślił, że wirus ptasiej grypy nie jest  szkodliwy dla człowieka.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content