Ponad 3,5 mln euro dla Ostrzeszowskiej Lokalnej Grupy Działania

W styczniu podpisywane są umowy ramowe z przedstawicielami 30 lokalnych grup działania województwa wielkopolskiego. Grupy działają na zasadzie stowarzyszeń obejmujących trzy sektory: publiczny, prywatny i pozarządowy; mają charakter partnerstw terytorialnych. Każda z lokalnych grup działania opracowała w 2023 roku strategię rozwoju lokalnego na lata 2023–2027. Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania będzie wdrażać lokalną strategię rozwoju na obszarze siedmiu gmin powiatu ostrzeszowskiego a na jej realizację otrzyma 3 547 719 euro.

Umowę ramową z Ostrzeszowską Lokalną Grupą działania wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podpisał 5 stycznia w obecności wójtów i burmistrzów powiatu ostrzeszowskiego, posła Andrzeja Grzyba oraz Starosty Ostrzeszowskiego Lecha Janickiego.

Sprawdź również