AktualnościWszystkie

Pomaganie za jechanie

Grupa pasjonatów podróży rowerowych organizująca cykliczne akcje charytatywne „Pomaganie za jechanie” wesprze oddziały specjalne Szkoły Podstawowej w Jeleniach. Zarząd Powiatu postanowił wesprzeć przedsięwzięcie.

Wspólnie działamy od 2018 roku, kiedy to udało się zorganizować pierwszą akcję charytatywną dla podopiecznych fundacji Bread of Life z Kalisza. Choć była ona naszą pierwszą i tak udało się uzbierać sumę prawie 5 tysięcy zł, co pozwoliło przedłużyć specjalistyczną rehabilitację o trzy miesiące. Przez kolejne lata rozwijaliśmy się i kontynuowaliśmy nasze dzieło. Łącznie podczas poprzednich trzech edycji uzbieraliśmy prawie 33 tysiące złotych, a na rowerach przejechaliśmy łącznie prawie 3200 kilometrów. Co było naszym osobistym ogromnym sukcesem i z czego jesteśmy dumni – podkreśla mieszkaniec Kraszewic Witold Sobczak, który w imieniu organizatorów zwrócił się o wsparcie akcji do samorządu powiatowego.  

W tym roku grupa wyruszy latem w rowerową podróż dla uczniów oddziałów specjalnych Szkoły Podstawowej w Jeleniach, gmina Kraszewice. Na początku lipca dwie rowerowe ekipy wyruszą w trasy, aby po dziesięciu dniach dotrzeć do Pilawy i tam zakończyć eskapadę. Cykliści odwiedzą Suwałki, Węgorzewo, Bartoszyce, Elbląg, Starogard Gdański, Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Płock, Warszawę, Pilawę, Łuków, Międzyrzecz Podlaski, Białą Podlaską, Wisznice, Chełm, Zamość, Rzeszów, Tarnów, Kraków, Dąbrowę Górniczą. O szczegółach tegorocznej akcji oraz poprzednich edycji można przeczytać na stronie www.pomaganiezajechanie.org.

https://zrzutka.pl/vt235a

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content