AktualnościWszystkie

Polsko-ukraiński tłusty czwartek

Wspólne pieczenie tłustoczwartkowych smakołyków – pączków i faworków było jednym z punktów wizyty w Ostrzeszowie nauczycieli z zaprzyjaźnionego z Zespołem Szkół nr 2 w Ostrzeszowie – Liceum Poligraficznego w Drohobyczu na Ukrainie. Dzisiaj przed południem w pracowni gastronomicznej Zespołu Szkół nr 2 w ramach zacieśniania współpracy między szkołami, odbyło się międzynarodowe pieczenie pączków. Do wspólnego pieczenia włączyła się wicestarosta Zofia Witkowska oraz członek Zarządu, kierownik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Adam Mickiewicz. Gościem honorowym spotkania była Janina Chłopek ze Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie, która jutro rano złoży oficjalną wizytę ostrzeszowskiemu staroście.

Program trzydniowego pobytu drohobyczan w Ostrzeszowie przewiduje udział w apelu z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych oraz panelu dyskusyjnym. Ponadto dziewięcioosobowa delegacja zaprzyjaźnionego z Zespołem Szkół nr 2 drohobyckiego liceum zwiedzi Ostrzeszów i okolice, odwiedzi krytą pływalnię, zwiedzi zaprzyjaźnioną szkołę i weźmie udział w integracyjnym ognisku.
Zespół Szkół nr 2 w Ostrzeszowie współpracuje z Liceum Politechnicznym w Drohobyczu od lat. W ramach współpracy prowadzona jest wymiana uczniów i nauczycieli, obie strony odwiedzają się, by uczestniczyć w ważnych wydarzeniach swoich miast, między innymi drohobyczanie biorą udział w Ogólnopolskim Festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi, a ostrzeszowska młodzież uczestniczy w dorocznym festiwalu Pierogów w Drohobyczu.

 

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content