PODZIEL SIĘ DOBREM –  IV Powiatowy Kiermasz Charytatywny

IV Powiatowy Kiermasz Charytatywny pod hasłem „Podziel się dobrem” odbędzie się
19 października 2024 roku jednocześnie we wszystkich gminach powiatu ostrzeszowskiego, a także w gminie Bralin w powiecie kępińskim. Kiermasz jest organizowany przez Grupę Dobroczynną Anieli w Bieli. Akcja ma na celu pomoc niepełnosprawnym i nieuleczalnie chorym dzieciom mieszkającym na terenie powiatu ostrzeszowskiego i okolic, wymagającym leków, kosztownej rehabilitacji czy też zabiegów medycznych.

„W tym roku akcja ma jeszcze większy zasięg, ponieważ dołączyła do nas Gmina Kobyla Góra oraz Gmina Bralin, co niesamowicie nas cieszy. Chcielibyśmy podkreślić, że kiermasz to przede wszystkim ludzie, którzy dla dobra innych łączą swoje siły. Z każdym rokiem widzimy jak ta siła dobra się mnoży, angażując w to dzieło coraz więcej różnych grup społecznych. Podczas każdego kiermaszu wspierają nas wyjątkowe panie z kół gospodyń wiejskich, uczniowie i ich rodzice, Kluby Seniorów,  świetlice środowiskowe, samorządowcy, parlamentarzyści, lokalne media, a także wielu  mieszkańców. Każdy z nas może włączyć się w to dzieło, do czego serdecznie zachęcamy, mając w głowie myśl  Alberta Schweitzer`a, że: „Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli” – wyjaśnia koordynatorka projektu Justyna Ptak.

Poprzednie edycje kiermaszu zakończyły się bardzo dobrym wynikiem. Wspólnymi siłami – dzięki darczyńcom – udało się zebrać blisko 150 000 zł. Darowizny te zostały przekazane
w 100% na rzecz 30 dzieci z powiatu ostrzeszowskiego, umożliwiając im tym samym udział w turnusach rehabilitacyjnych, zakup leków, wizyty u specjalistów.

Przygotowania do IV edycji kiermaszu idą pełną parą. Każda gmina ma swoich koordynatorów, do których mogą się zgłaszać osoby chętne do upieczenia ciasta. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 października u następujących osób: Justyna Ptak (Grabów nad Prosną), Artur Chowański (Kraszewice), Bożena Wysota (Czajków), Agnieszka Kuchta-Budzik (Doruchów), Wioletta Pyta (Ostrzeszów),  Wioleta Kozłowska, Ewa Nowicka (Mikstat), Julia Kaszubiak (Kobyla Góra), Natalia Mikoś (Bralin). Gotowe ciasta należy dowieźć 18 października o godz. 17.00 do miejsc wyznaczonych przez koordynatorów gminnych.

Organizatorzy zapraszają na stoiska, na których będzie można zaopatrzyć się w pyszne, domowe wypieki, a także spędzić czas w miłej atmosferze wraz z wolontariuszami Anieli
 w Bieli.

Harmonogram kiermaszu w poszczególnych gminach:

Data: 19 października 2024

Godziny: 7.00–13.00

Grabów nad Prosną – miejsce kiermaszu: rynek, parking przed Biedronką / miejsce krojenia

i pakowania ciast: Sala Centrum Kultury (OSP), ul. Kolejowa / zgłoszenia pod numerem: 605 335 384.

Ostrzeszów –miejsce kiermaszu: Biblioteka Publiczna MiG Plac Borek 17 / miejsce krojenia
i pakowania ciast: sala OSP (ul. Sportowa 9) / zgłoszenia pod numerem: 605 232 393.

Czajków   miejsce kiermaszu: plac przed Domem Kultury / miejsce krojenia i pakowania ciast: kuchnia w Domu Kultury / zgłoszenia pod numerem: 782 464 215.

Doruchów –miejsce kiermaszu: plac przed sklepem SAM / miejsce krojenia i pakowania ciast: sala wiejska we Wrzosach / zgłoszenia pod numerem: 601 224 008.

Kraszewice – miejsce kiermaszu: przy restauracji Łużyczanka / miejsce krojenia i pakowania ciast: sala OSP w Kraszewicach / zgłoszenia pod numerem: 605 150 300.

Mikstat – miejsce kiermaszu: rynek / miejsce krojenia i pakowania ciast: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mikstacie / zgłoszenia pod numerem: 609 710 153.

Bralin – miejsce kiermaszu: hala sportowa / miejsce krojenia i pakowania ciast: hala sportowa przy ul. Rynek 1B w Bralinie / zgłoszenia pod numerem: 781 338 045.

Kobyla Góra – miejsce kiermaszu: brama OSP (obok przystanku autobusowego) / miejsce krojenia i pakowania ciast: sala KGW w Kobylej Górze (pomieszczenie w podwórzu tymczasowego ośrodka zdrowia) / zgłoszenia pod numerem: 505 256 218.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ – serdecznie zapraszamy do współpracy!