AktualnościWszystkie

Podziękowali strażakom

Samorząd powiatowy złożył podziękowania pięciu ratownikom z Komendy Powiatowej PSP, którzy na przełomie lipca i sierpnia wzięli udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji.

Samorząd powiatowy złożył podziękowania pięciu ratownikom z Komendy Powiatowej PSP, którzy na przełomie lipca i sierpnia wzięli udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji.
Szesnastodniową misję w Szwecji pełnili: st. asp. Adrian Kwikert, asp. Michał Mamczak, st. ogn. Dariusz Strzelecki, ogn. Grzegorz Stempniewicz i st. sekc. Łukasz Kolasa. Dzisiaj, na XLVII sesji Rady Powiatu, ostrzeszowski starosta Lech Janicki wraz z przewodniczącą Rady Powiatu wręczyli strażakom listy gratulacyjne i bony podarunkowe.
Dziękujemy za odwagę i chęć niesienia pomocy w czasie akcji ratowniczej gaszenia pożarów lasów w Szwecji. Wasz profesjonalizm i ogromne zaangażowanie umożliwiły prowadzenie akcji oraz zabezpieczenie osób poszkodowanych i mienia.
Dumni jesteśmy, że nasi strażacy z Komendy Powiatowej PSP godnie reprezentowali powiat ostrzeszowski na arenie międzynarodowej, prezentując najwyższy poziom kwalifikacji oraz profesjonalny sprzęt.
Raz jeszcze dziękujemy i życzymy zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i w pracy zawodowej – czytamy w liście podpisanym przez przewodniczącą Rady, ostrzeszowskiego starostę oraz jego zastępcę.
W akcję pomocy Szwedom włączyło się prawie 140 strażaków z województw zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Z Wielkopolski do Szwecji, oprócz strażaków z KP PSP w Ostrzeszowie oddelegowani zostali strażacy z powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, gnieźnieńskiego, jarocińskiego, kaliskiego, kolskiego, konińskiego, kościańskiego, krotoszyńskiego, pilskiego, pleszewskiego, poznańskiego, tureckiego oraz wolsztyńskiego.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content