Podpisano umowę o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego

W środę 25 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Ostrzeszowie zawarta została umowa o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w powiatowych przewozach pasażerskich,  dla których organizatorem jest Powiat Ostrzeszowski.

W imieniu powiatu ostrzeszowskiego umowę podpisał starosta ostrzeszowski Lech Janicki oraz wicestarosta Zofia Witkowska, firmę przewozową EUROMATPOL Sp. z o.o. reprezentował  prokurent pan Jakub Kieliszek. Umowa została podpisana w obecności burmistrzów, wójtów oraz sekretarzy gmin powiatu ostrzeszowskiego.

Od 1  lipca  2021 r., czyli od dnia zaprzestania realizacji transportu publicznego na terenie powiatu ostrzeszowskiego przez firmę PKS sp. z o.o. z Ostrowa Wielkopolskiego, powiat ostrzeszowski podjął się roli organizatora publicznego transportu zbiorowego. Mając na celu  ponowne uruchomienie połączeń komunikacyjnych dla mieszkańców, dla których przewozy autobusowe są jedynym środkiem transportu publicznego, po konsultacjach z samorządami gminnymi, powiat nawiązał współpracę z firmą przewozową EUROMATPOL Sp. z o.o. Od 1 września świadczenie usług w zakresie przewozu osób w ramach publicznego transportu zbiorowego wykonywanego w granicach Powiatu Ostrzeszowskiego odbywać się będzie na 25 liniach.

Rozkład jazdy oraz informacja o kasach biletowych: https://powiatostrzeszowski.pl/publiczny-transport-zbiorowy-w-powiatowych-przewozach-pasazerskich-rozklady-jazdy-bilety-miesieczne/