Podpisano umowę na dofinansowanie

13 lipca w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowę na dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg remontu drogi 5585P Kraszewice – granica gminy Czajków. Z ramienia samorządu powiatowego umowę na dofinansowanie w wysokości 3.368.816 zł podpisali: wicestarosta Zofia Witkowska, członek Zarządu Powiatu Stefan Hebisz oraz skarbnik powiatu Czesław Mitmański.
Całość zadania obejmuje remont 4 km 259 m drogi od Palat do granicy województwa wielkopolskiego; w tym roku zostanie wykonany odcinek długości 1 km 100m od Podkuźnicy do granicy z gminą Czajków.
Zakres prac obejmie:
–  wymianę podbudowy na najbardziej zniszczonych odcinkach drogi,
– wykonanie warstwy wyrównawczej i warstwy ścieralnej na całej długości i szerokości,
– utwardzenie poboczy tłuczniem,
– remont chodników,
– wymianę oznakowania poziomego i pionowego.

Umowę podpisują: wojewoda Michał Zieliński, wicestarosta Zofia Witkowska, czł. Zarządu Powiatu Stefan Hebisz i skarbnik powiatu Czesław Mitmański
Od lewej: poseł Tomasz Ławniczak, czł. Zarządu Stefan Hebisz, wicestarosta Zofia Witkowska, wojewoda Michał Zieliński, posłanka Katarzyna Sójka, skarbnik Czesław Mitmański

Sprawdź również