AktualnościWszystkie

Piękna Niepodległa

Hasło „Piękna niepodległa” przyświecało imprezie integracyjnej Biesiada we Dworze, zorganizowanej przez DPS Kochłowy i Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Wspólny Dom.

Zaprzyjaźnione ośrodki wsparcia zjechały w piątek 14 września do Domu Pomocy Społecznej w Kochłowach na doroczną Biesiadę we Dworze. Tym razem biesiadnikom przyświecało hasło „Piękna niepodległa”.
Podczas biesiady rozegrano konkurs kulinarny oraz konkurs na strój ludowy. Jury wyłoniło zwycięzców oceniając nie tyle autentyczność stroju, co kreatywność i ogólne wrażenie. Natomiast potrawy regionalne były oceniane nie tylko przez pryzmat walorów smakowych i estetyki podania, ale również trafnego wyboru potrawy, z jakiej słynie dany region.
Oto wyniki:
Konkurs kulinarny:
1 miejsce -Klub Seniora „Pod Żurawiem” z Kępna
2 miejsce – Dom Pomocy Społecznej w Marszałkach
3 miejsce – Dom Pomocy Społecznej w Kobylej Górze
Konkurs na strój ludowy:
1 miejsce – Dom Pomocy Społecznej w Marszałkach
2 miejsce – Warsztat Terapii Zajęciowej w Ostrzeszowie
3 miejsce – Dom Pomocy Społecznej w Baszkowie
Dla biesiadników przygotowano swojskie jadło, przejażdżki bryczką, Kiermasz pod Kogutem i zabawa taneczna z zespołem Nicram. Żywiołową część artystyczną przygotowali dla swoich gości domownicy DPS w Kochłowach.
Organizatorem imprezy integracyjnej w Kochłowach był Dom Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Wspólny Dom.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content