Partnerstwo szkół – Razem w przyszłość

W ramach wymiany polsko-niemieckiej w I LO z pięciodniową wizytą (24-25.10.) przebywali uczniowie z Gymnasium am Thie z Blankenburga wraz z opiekunami. Ze strony polskiej koordynatorką projektu i opiekunem uczniów była Magdalena Marchwacka.
W ramach realizacji projektu: „Schulpartnerschaft Blankenburg – Ostrzeszów: Gemeinsam in die Zukunft” (Partnerstwo szkół Blankenburg – Ostrzeszów: Razem w przyszłość) zarówno uczniowie z Polski, jak i z Niemiec zwiedzili Wrocław, uczestniczyli w zajęciach z zakresu historii i kultury, lekcji muzealnej w Muzeum Regionalnym w Ostrzeszowie, zwiedzili Ostrzeszów, a także uczestniczyli w wycieczce do Oświęcimia, do której zostali przygotowani przez historyków obu szkół  – Janusza Krysia i Franka Ehringa. Nie zabrakło również czasu na rozrywkę, wizytę w kręgielni i w ostrzeszowskiej pływalni. Wspólnie spędzony czas dostarczył obu stronom niezapomnianych wrażeń, a uczniowie polscy nie mogą się już doczekać rewizyty w Blankenburgu, która odbędzie się w marcu przyszłego roku. Program wymiany był bardzo bogaty, uczniowie nawiązali wiele kontaktów, sprawdzili swoje umiejętności językowe i dowiedzieli się wiele na temat naszego regionu oraz kultury polskiej i niemieckiej. Cały program mógł zostać zrealizowany przy wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, powiatu ostrzeszowskiego oraz rodziców uczniów polskich. O upominki dla uczestników programu zadbała Pollena Ostrzeszów.