AktualnościWszystkie

Ostrzeżenia hydrologiczne

W związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie drugiego stopnia:
Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych
Ważność: od godz. 12:00 dnia 14.07.2021 do godz. 18:00 dnia 15.07.2021
Obszar: zlewnie Baryczy, Widawy i Stobrawy (wielkopolskie)
Przebieg: W obszarach występowania opadów burzowych stany wody będą gwałtownie podnosić się do strefy wody wysokiej, miejscami powyżej stanów ostrzegawczych. Lokalnie, zwłaszcza w zlewni Baryczy niewykluczone przekroczenie stanu alarmowego.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%                       
Uwagi: Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).
Dyżurny synoptyk hydrolog: Kinga Strońska

Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Poznaniu ostrzega przed gwałtownymi wzrostami stanów wody
Stopień zagrożenia: 1
Ważność: od godz. 12:00 dnia 14.07.2021 do godz. 08:00 dnia 15.07.2021
Obszar: zlewnie dopływów Warty i Noteci  (wielkopolskie)
Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia. Stany wody mogą punktowo osiągnąć stany ostrzegawcze.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%
Uwagi: Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).
Dyżurny synoptyk hydrolog: Maciej Jęch

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content