AktualnościWszystkie

Ostrzeszowianin wyróżniony w konkursie radiowej Trójki

II wyróżnienie zdobył ostrzeszowianin Witold Pelka w konkursie Trójki i Teatru Polskiego Radia na dramat radiowy „Nasłuchiwanie: Niepodległość”.
Spośród 135 nadesłanych na konkurs tekstów najlepsza okazała się sztuka „Nie-miejsce” Marcina Teodorczyka. Witold Pelka – polonista Zespołu Szkół nr 2 w Ostrzeszowie – zdobył wyróżnienie za tekst „I w anioły”.
Jaki wpływ miała spłuczka zerwana w klozecie pewnego terenowego komitetu PZPR na światopogląd urzędującego tam sekretarza? To fundamentalne pytanie pozostałoby bez odpowiedzi gdyby nie sensacyjna akcja tej świetnej komedii politycznej. Nieoczywistych związków przyczynowo-skutkowych jest w niej dużo więcej i nic dziwnego, skoro wszystkiemu patronuje sam Anioł Stróż, który pewnego dnia ukazał się na ścianie…. „Nadchodzi jakaś zmiana” – prorokuje główny bohater tej „cudownej” sztuki i nie myli się, bo w miasteczku, które wymyślił i usłyszał Witold Pełka, wybucha prawdziwa epidemia niepodległości! – źródło: https://www.polskieradio.pl/9/201/Artykul/2215304,Znamy-laureatow-konkursu-radiowej-Trojki-Nasluchiwanie-Niepodleglosc-na-dramat-radiowy
Wszystkie wyróżnione słuchowiska, a więc i Witolda Pelki zostaną zrealizowane przez zespół Teatru Polskiego Radia i zaprezentowane na antenie Trójki. Gratulujemy!

(fot. arch.)

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content