AktualnościWszystkie

Obradowała komisja zdrowia

Ochrona środowiska, bieżąca sytuacja w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia oraz plan pracy komisji na rok 2022 – to główne zagadnienia, nad którymi obradowała Komisja Zdrowia, Pomocy Społecznej i Spraw Publicznych Rady Powiatu na ostatnim swoim posiedzeniu

Informację o działalności Starostwa Powiatowego w zakresie ochrony środowiska w 2021 roku przedstawił komisji inspektor Wydziału Budownictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego Damian Lewandowski. Pełen tekst sprawozdania znajduje się tutaj:

Informację o aktualnej sytuacji w ostrzeszowskim szpitalu oraz o potrzebach sprzętowych złożyła prezes OCZ Magdalena Puziewicz-Karpiak.

W posiedzeniu komisji uczestniczyły również przedstawicielki pielęgniarek i położnych żrodowiskowych, które zwróciły się do komisji zdrowia z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu związanego z wprowadzeniem w Ostrzeszowie strefy płatnego parkowania. Jako pielęgniarki POZ pielęgniarki ze spółki „rodzina Plus” zwróciły się do samorządu miasta i gminy Ostrzeszów z prośbą o zwolnienie z wnoszenia opłat parkingowychw strefach płatnego parkowania, jednak ich wniosek został rozpatrzony odmownie. Panie pielęgniarki świadcząc usługi w domach pacjentów wielokrotnie w ciągu dnia pracy przemieszczają się w strefie płatnego parkowania, gdzie zamieszkuje wiele osób starszych i niesamodzielnych. Średnio każda z pań wykonuje dziennie 7-8 wizyt domowych u pacjentów obłożnie chorych, które trwają od 30 minut do 2 godzin. Licząc na skróty daje nam to 16-19,20 złotych x 5 = 80-96 złotych tygodniowo (jedna pielęgniarka). A stawka kapitacyjna wypłacana przez NFZ wynosi 3,48 zł na miesiąc za jednego pacjenta niezmiennie od 2014 roku. Czy w tej sytuacji jest sens prowadzić dalej praktykę? – czytamy w alarmującym pismie pięgniarek do komisji zdrowia. Ponieważ sprawy związane ze strefą płatnego parkowania należą tylko i wyłącznie do samorządu miasta i gminy, na posiedzenie komisji poproszono Daniela Wieczorka z Wydziału Inwestycji, Drogownictwa i Rozwoju Urzędu Miasta i Gminy w Ostrzeszowie, który zapewnił, że sytuację pielęgniarek i położnych środowiskowych przedstawi Burmistrzowi Miasta i Gminy Ostrzeszów.

Komisja omówiła też projekt swojego planu pracy na rok 2022; zdecydowano, że członkowie komisji zastanowią się nad projektem i ostatecznie przyjmą harmonogram swojej działności na kolejnym posiedzeniu komisji.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content