O suszy i drogach – obradowała Komisja Rozwoju Gospodarczego

Ogólnopolski plan przeciwdziałania skutkom suszy oraz stan zaawansowania prac remontowych na drogach powiatowych – to zasadnicze tematy dzisiejszego posiedzenia Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Promocji Rady Powiatu w Ostrzeszowie.
Przewodniczący komisji Ignacy Śmiatacz przedstawił instrukcję zgłaszania uwag i wniosków do projektu Planu przeciwdziałania skutkom suszy, podkreślając wagę otwartych konsultacji społecznych, jakie ogłosił Minister Gospodarki i Żeglugi Śródlądowej.
W drugiej części posiedzenia kierownik Wydziału Zarządzania Drogami  Powiatowymi Starostwa Powiatowego Wiesław Dombek szczegółowo omówił kwestię wydatków budżetowych z uwzględnieniem dotacji przyznanych powiatowi ostrzeszowskiemu z Funduszu Dróg Samorządowych na inwestycje i remonty drogowe. Sposoby finansowania dwóch przedsięwzięć, które będą dotowane z Funduszu Dróg Samorządowych – przebudowy drogi nr 5587P Grabów-Osiek oraz remontu drogi nr 5574P Mikstat-Ostrzeszów – przedstawił starosta Lech Janicki.