AktualnościWszystkie

Nowe toalety w Zespole Szkół nr 1

W Zespole Szkół nr 1 oddano dziś do użytku nowo wyremontowane męskie toalety. Przedsięwzięcie kosztowało prawie 20 tysięcy złotych; szkoła otrzymała je od samorządu powiatowego jako wyraz uznania za bardzo wysokie notowania w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2018 portalu edukacyjnego „Perspektywy”.
Przypomnijmy, Zespół Szkół nr 1 zajął w tym roku 4 miejsce w Wielkopolsce i 88 w Polsce zdobywając tym samym tytuł Złotej Szkoły. Za tak wysokie osiągnięcia organ prowadzący szkołę postanowił przekazać jej nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych. Szkoła wyremontowała za te pieniądze męską toaletę. Komputerową wizualizację toalety stworzył uczeń IV klasy Technikum Budowlanego Oskar Mikołajczyk, który dzisiaj miał okazję zobaczyć swoje wirtualne dzieło w rzeczywistości realnej. Toalety oddano do użytku z udziałem wicestarosty Adama Mickiewicza, dyrektora Dariusza Grzesika, kierownik praktycznej nauki zawodu Donaty Trzeciak, przewodniczącej samorządu uczniowskiego Natalii Wawer i autora projektu Oskara Mikołajczyka. W toalecie mieszczą się trzy kabiny  i trzy pisuary, dwie umywalki oraz pomieszczenie gospodarcze. Całość jest utrzymana w biało-szarej kolorystyce.
Na remont czeka jeszcze toaleta damska. Zawiadujący powiatową oświatą wicestarosta Adam Mickiewicz, chciałby, aby remont przeprowadzić jak najszybciej.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content