Nowe toalety w Zespole Szkół nr 1

W Zespole Szkół nr 1 oddano dziś do użytku nowo wyremontowane męskie toalety. Przedsięwzięcie kosztowało prawie 20 tysięcy złotych; szkoła otrzymała je od samorządu powiatowego jako wyraz uznania za bardzo wysokie notowania w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2018 portalu edukacyjnego „Perspektywy”.
Przypomnijmy, Zespół Szkół nr 1 zajął w tym roku 4 miejsce w Wielkopolsce i 88 w Polsce zdobywając tym samym tytuł Złotej Szkoły. Za tak wysokie osiągnięcia organ prowadzący szkołę postanowił przekazać jej nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych. Szkoła wyremontowała za te pieniądze męską toaletę. Komputerową wizualizację toalety stworzył uczeń IV klasy Technikum Budowlanego Oskar Mikołajczyk, który dzisiaj miał okazję zobaczyć swoje wirtualne dzieło w rzeczywistości realnej. Toalety oddano do użytku z udziałem wicestarosty Adama Mickiewicza, dyrektora Dariusza Grzesika, kierownik praktycznej nauki zawodu Donaty Trzeciak, przewodniczącej samorządu uczniowskiego Natalii Wawer i autora projektu Oskara Mikołajczyka. W toalecie mieszczą się trzy kabiny  i trzy pisuary, dwie umywalki oraz pomieszczenie gospodarcze. Całość jest utrzymana w biało-szarej kolorystyce.
Na remont czeka jeszcze toaleta damska. Zawiadujący powiatową oświatą wicestarosta Adam Mickiewicz, chciałby, aby remont przeprowadzić jak najszybciej.