Nowe renault dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Doruchowie

Samochód marki Renault Trafic wartości 156 tysięcy złotych otrzymał Środowiskowy Dom Samopomocy w Doruchowie. Dziewięcioosobowy bus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych to efekt finansowego zaangażowania Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który przekazał na ten cel 74 tysiące złotych oraz Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Aktywni” w Doruchowie i prywatnych darczyńców. Radość zakupu nowego wozu z uczestnikami ŚDS, jego kierowniczką Jadwigą Skorupką oraz prezes Stowarzyszenia „Aktywni” Wiktorią Mak, dzielili: dyrektor wielkopolskiego oddziału PFRON Anna Skupień, wicestarosta Zofia Witkowska, wójt Doruchowa Urszula Kowalińska, przedstawicielki Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie: Ewelina Pieprzka, Aneta Sarnowska i Małgorzata Mosińska, specjalista ds. aut modyfikowanych salonu Auto Centrum Lis Tomasz Karoń oraz kierownik zaprzyjaźnionych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Doruchowie Magdalena Wojciechowska. Samochód poświęcił proboszcz doruchowskiej parafii ks. Ireneusz Powaga.

Korzystając z obecności w Środowiskowym Domu Samopomocy w Doruchowie, wicestarosta Zofia Witkowska zwiedziła obiekt.