Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ustanowiony przez Sejm RP jako wyraz hołdu dla bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

W Ostrzeszowie z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 1 marca w kościele farnym została odprawiona uroczysta msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. prałata Leszka Szkopka. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przemaszerowali na rondo im. Żołnierzy Wyklętych, a później pod Pomnik Harcerzy – ostrzeszowską Lilijkę, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze. Na zaproszenie Szczepu ZHP Ziemi Mikstackiej oraz Klubu Konfederacji Ostrzeszów, w imieniu samorządu powiatowego w uroczystościach udział wzięła delegacja samorządu powiatowego – hołd wyklętym oddał Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki, członek Zarządu Powiatu Adam Mickiewicz oraz specjalista Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego Paweł Gruchała.