Narodowe czytanie na II Pikniku Osób Niepełnosprawnych w Doruchowie

Wszystkie warsztaty terapii zajęciowej powiatu ostrzeszowskiego oraz domy pomocy społecznej         wzięły udział w II Pikniku Osób Niepełnosprawnych – Razem Czytamy w Niepodległej, jaki odbył się dzisiaj w Doruchowie.
W gronie lektorów znaleźli się między innymi: ostrzeszowski starosta Lech Janicki, Wójt Doruchowa Urszula Kowalińska, była kierownik zespołu folklorystycznego Doruchowianie Stanisława Czabańska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Doruchowie Elżbieta Orchowska, drużynowa 8 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskie dh. HR Katarzyna Pawlak, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Doruchowie Ireneusz Powaga, regionalista, przyrodnik i poeta Bolesław Grobelny, Magdalena Wiśniewska z biblioteki publicznej w Ostrzeszowie oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ostrzeszowie Ryszard Mazur.
W ramach narodowego czytania odbył się konkurs na najlepszą inscenizację towarzyszącą poszczególnym nowelom. I miejsce zajął Warsztat Terapii Zajęciowej w Pisarzowicach za scenki obrazujące nowelę „Mój ojciec wstępuje do strażaków” ze zbioru pt. „Sanatorium pod Klepsydrą” Brunona Schultza, II miejsce zajął Środowiskowy Dom Samopomocy w Kuźnicy Grabowskiej za inscenizację „Sachem” Henryka Sienkiewicza, a III – Dom Pomocy Społecznej w Kobylej Górze za obrazy do noweli pt. „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego.
Wspólne czytanie uatrakcyjnił występ zespołu muzyki dawnej Jubilo z Ostrzeszowa.
Organizatorem II Pikniku Osób Niepełnosprawnych było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Aktywni i Środowiskowy Dom Samopomocy w Doruchowie wraz z tamtejszą biblioteką publiczną.
Gospodarze przygotowali dla piknikowych gości posiłek oraz słodki poczęstunek (to dzięki zaangażowaniu rodziców i opiekunów podopiecznych ŚDS w Doruchowie). II Piknik Osób Niepełnosprawnych zorganizowano przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.