AktualnościWszystkie

Najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w Wielkopolsce – wręczono nagrody

Jak informowaliśmy, gospodarstwo państwa Anny i Krystiana Jakóbczaków z Mąkoszyc zwyciężyło w wojewódzkim etapie XVIII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2021 roku”. W finale ogólnopolskim państwo Jakóbczakowie zdobyli nagrodę specjalną Głównego Inspektora Pracy „za stosowanie udogodnień i rozwiązań technicznych zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym”. Dzisiaj – w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu – etapu regionalnego i wojewódzkiego. W uroczystości wziął udział Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki.
Państwo Anna i Krystian Jakóbczakowie prowadzą produkcję trzody chlewnej (rocznie ponad 120 tuczników w cyklu otwartym) i mleka, utrzymując stado 250 sztuk bydła, z czego 90 stanowią krowy mleczne.  Na 123 ha gruntów zajmują się produkcją roślin na potrzeby paszowe. W tym celu wykorzystują również użytki zielone. Poza rolnikami w gospodarstwie pracują ich rodzice, aktywnie pomagają dzieci.
Przypomnijmy, konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2021 roku” zorganizowała Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Do udziału w XVIII edycji konkursu zgłoszono 906 gospodarstw indywidualnych prowadzonych przez osoby ubezpieczone w KRUS.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content