Nagrody Starosty z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2024

Czternastu nauczycieli, w tym pięciu dyrektorów placówek oświatowych prowadzonych przez samorząd powiatowy, otrzymało doroczne Nagrody Starosty Ostrzeszowskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nagrody wręczono 15 października podczas uroczystego spotkania w sali sesyjnej starostwa powiatowego. Z rąk starosty Dariusza Świtonia nagrody otrzymali:
– dyr. Dariusz Grzesik, Marzena Kałużna, Magdalena Mieszała i Justyna Siwek z Zespołu szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich,
– dyr. Ziemisław Szmaj, Jacek Hałas, Sylwia Reng i Małgorzata Zajfert-Kieliba z Zespołu Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej (w imieniu nieobecnych Ziemisława Szmaja, Sylwii Reng i Małgorzaty Zajrfert-Kieliby nagrody odebrał wicedyrektor Robert Miguła),
– dyr. Michał Błoch i Anna Nowicka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie,
– dyr. Katarzyna Kokoszko-Hodyjas i Emilia Janasek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego,
– dyr. Beata Rybczyńska i Anna Stanisławska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
Ponadto podczas uroczystości wręczono listy gratulacyjne nauczycielom, którzy otrzymali:
– Nagrody Ministra Edukacji Narodowej – Katarzynie Dembskiej z ZS nr 2 i Małgorzacie Domagalskiej z I LO,
– Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej „Pasjonaci” – Bożenie Mierniczak z ZS nr 1,
– Nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Starosty Ostrzeszowskiego – Magdalenie Marchwackiej z I LO.

Listy gratulacyjne i nagrody wręczył starosta Dariusz Świtoń wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Tomaszem Maciejewskim, wicestarostą Lechem Janickim i przewodniczącym Komisji Oświaty i Sporty Rady Powiatu Eugeniuszem Mortą, w obecności członków Zarządu Powiatu: Anny Mądrej, Pawła Galbierczyka i Marka Nowińskiego oraz członka komisji oświaty Mariusza Mądrego, sekretarza powiatu Ireneusza Jeziornego i skarbnik Urszuli Mikołajczyk-Machoł oraz kierownik Wydziału Oświaty. Spraw Europejskich. Promocji i Rozwoju Dominiki Grzesiak-Sikory.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się emerytowani dyrektorzy, związkowcy z prezes Zarządu Oddziału ZNP w Ostrzeszowie Marią Adamską na czele i zasłużeni dla powiatowej oświaty.

Żywiołową część artystyczną przygotowała młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pod opieką Beaty Chrapan, Agnieszki Kaczmarek, Izabeli Tomczak oraz Małgorzaty Bąk.