Nadzwyczajne walne zebranie Bezpiecznego Powiatu

9 października odbyło się nadzwyczajne walne zebranie stowarzyszenia Bezpieczny Powiat w Ostrzeszowie. Prezes stowarzyszenia Barbara Szmaj-Szłapik złożyła sprawozdanie z działalności zarządu stowarzyszenia w okresie od ostatnie zebrania, czyli w ostatnich czterech miesiącach. Jednak głównym powodem, dla którego zwołano walne zebranie były zmiany w statucie stowarzyszenia dotyczące między innymi rozszerzenia celów i zadań stowarzyszenia.

Wśród najważniejszych zrealizowanych działań prezes wymieniła między innymi:
– opracowanie klauzuli RODO oraz Standardów Ochrony Małoletnich,
– opracowanie planu pracy  Stowarzyszenia na 2024/2025 rok.
– udział w powiatowych obchodach Dnia Strażaka i Święta Policji oraz w Pikniku Rodzinnym ,,Bezpieczne rozpoczęcie wakacji” połączonym z przekazaniem mieszkańcom Jaźwin automatycznego defibrylatora zewnętrznego, a także w obchodach Święta Wojska Polskiego i 104. Rocznicy Cudu nad Wisłą. „

Ponadto stowarzyszenie realizowało szereg akcji wspólnie z KPP, PPSP, OSP, OCZ:
– zajęcia z dziećmi z półkolonii „Bezpieczeństwo nad wodą”,
– spotkania profilaktyczne w celu zapobiegania oszustwom „Bezpieczny senior”,
– akcje „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Pomachaj kierowcy”. We wrześniu w szkołach przeprowadzono prelekcje oraz zajęcia w terenie – głównie w okolicach przejść dla pieszych. W ramach tej akcji 630 kamizelek trafiło do wszystkich pierwszoklasistów w powiecie ostrzeszowskim oraz 630 odblasków ufundowanych przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat w Ostrzeszowie. W akcję zaangażowało się 9 lokalnych firm: Müller & Damas Sp. z o.o. Obróbka metali, DARPAL Podstawa Twojej firmy, ZAGO MEBLE, DAMAR Centrum BHP Przemysław Masiak, HUZAR Ostrzeszów, P.P.H.U.  „DREWMAR” Zbigniew Jangas, DKM GRUPA,  JAGODA Haft Komputerowy Lidia Michalczyk, Dawid Urban.

– obchody Światowego Dnia Pierwszej Pomocy – zajęcia w ostrzeszowskim centrum zdrowia  pod hasłem: „Szkolimy i ratujemy”.

Dofinansowania zrealizowane przez stowarzyszenie:
– AED dla OSP Jaźwiny oraz dla OSP Mikstat
– sfinansowanie wyjazdu uczniów z ZSP w Siedlikowie na wojewódzki etap Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu
Drogowego w Śremie,
– sfinansowanie opracowań projektowych i innych dokumentów niezbędnych do uzyskania dofinansowania do remontu budynku Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną
– zakup latarek i lampy na statywie dla zespołu kryminalnego KPP w Ostrzeszowie
– dofinansowanie  kamizelek odblaskowych dla uczestników rajdu rowerowego organizowanego przez policję,
– dofinansowanie zakupu lekkiego samochodu operacyjnego dla KP PSP w Ostrzeszowie. Nowy samochód będzie wykorzystywany jako wsparcie logistyczne oraz operacyjne podczas akcji ratowniczo-gaśniczych i dla funkcjonowania KP PSP w Ostrzeszowie
– zakup  kamizelek dla mieszkańców DPS-u w Marszałkach,
– dofinansowanie zakupu nagród dla uczestników Powiatowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Ostrzeszowie.

Wśród najbliższych planów zarządu stowarzyszenia prezes wymieniła między innymi:
– akcję „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa”,
– akcję Różowy Październik (akcja będzie realizowana wspólnie ze stowarzyszeniem Ostrzeszowskie Amazonki oraz Urzędem Miasta i Gminy Ostrzeszów,
– warsztaty samoobrony dla kobiet,
– mikołajki dla małych pacjentów ostrzeszowskiego szpitala.