Na zadania inwestycyjne w Domach pomocy Społecznej

82,5 tysiąca złotych dotacji celowej udzielił powiatowi ostrzeszowskiemu wojewoda wielkopolski na dofinansowanie zadań inwestycyjnych w trzech powiatowych Domach Pomocy Społecznej. I tak DPS w Kobylej Górze otrzyma z budżetu wojewody 52 tysiące złotych na zakup i montaż urządzenia do usuwania dymu, DPS w Kochłowach prawie 13 tysięcy na zakup chłodnicy oleju do windy, a DPS w Marszałkach ponad 17,5 tysiąca na zakup 150-litrowego kotła elektrycznego do kuchni.
Powiat zobowiązał się przeznaczyć na realizację zadań środki własne w wysokości co najmniej 20% wartości całkowitych kosztów, czyli ponad 20,5 tysiąca złotych. Całkowita wartość zadania wyniesie nieco ponad 103 tysiące złotych.
Umowę o udzielenie dotacji celowej na zadania inwestycyjne w Domach Pomocy Społecznej w Kobylej Górze, Marszałkach i Kochłowach zawarto wczoraj, ze strony powiatu dokument podpisał starosta Lech Janicki i wicestarosta Zofia Witkowska, a ze strony województwa zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Monika Donke-Cieślewicz.