AktualnościWszystkie

Najlepsi mówcy w Polsce u starosty

Ze zdobywcami I miejsca w Turnieju Debat Historycznych IPN spotkał się dzisiaj starosta ostrzeszowski, by osobiście pogratulować młodym erudytom sukcesów, jakie osiągnęli pod koniec ubiegłego roku.

Ze zdobywcami I miejsca w Turnieju Debat Historycznych IPN spotkał się dzisiaj starosta ostrzeszowski, by osobiście pogratulować młodym erudytom sukcesów, jakie osiągnęli pod koniec ubiegłego roku. Przypomnijmy, drużyna ILO  zajęła I miejsce w  Turnieju Debat Historycznych IPN #mojaniepodległa w Krakowie. Zespół w składzie: Helena Szuflińska, Izabella Danielska, Marcel Stambuła oraz Jacek Stachurski pokonał 29 drużyn z całej Polski! Druga drużyna I LO w składzie: Olga Mądra, Jan Masłowski, Jakub Szczygieł i  Miłosz Morta zajęła miejsce VI.
Starosta Lech Janicki wręczył mówcom listy gratulacyjne oraz bony upominkowe, szczególne podziękowania kierując do historyczki I LO Kamili Maj, która przygotowywała drużyny do turnieju. Serdeczne gratulacje uczniom I LO oraz dyrekcji szkoły i prowadzącej drużyny debatanckie Kamili Maj złożyła także wicestarosta Zofia Witkowska.
Debata oksfordzka jest sztuką prowadzenia dyskusji pozwalającą na rywalizację z przeciwnikiem prezentującym stanowisko przeciwne jedynie przy pomocy wagi argumentów. W debatach oksfordzkich ogromny nacisk kładzie się na kulturę dyskusji.  Głównym celem debat jest rozwijanie u młodych ludzi wiedzy i elokwencji oraz przełamywania tremy związanej z występami publicznymi. To znakomita okazja zarówno do zabawy, jak i do nauki. Debata oksfordzka ma dokładnie ustalony przebieg. Zadaniem uczestników jest dyskusja nad tezą (debatują przeciwnicy tezy oraz jej obrońcy). O tym, po której stronie mają się opowiedzieć dowiadują się tuż przed rozpoczęciem debaty.
Dyrektor I LO Michał Błoch zaproponował zorganizowanie w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego pokazowej debaty oksfordzkiej z udziałem radnych oraz uczniów szkół średnich oraz wyższych klas szkół podstawowych. Pomysł bardzo spodobał się zarówno staroście, jak i jego zastępczyni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pokazowa debata w wykonaniu drużyn I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie odbędzie się w drugiej połowie marca.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content