Moje miejsce, mój czas

Rozstrzygnięto Regionalny Konkurs Fotograficzny dla Młodzieży „Moje miejsce, mój czas”. W tym roku konkurs miał dodatkową kategorię – „Ślady niepodległości”.

Jury, w którym zasiadali: Krzysztof Szymoniak jako przewodniczący oraz Stanisław Kulawiak i Andrzej Rutyna wybrało laureatów z grona 19 młodych fotografów, którzy zgłosili do konkursu 83 prace.
Oto oni:
w kategorii Moje miejsce, mój czas:
I nagroda: Piotr Kosmala (Ostrzeszów) – cykl Tutaj mieszkam ja…,
II nagroda ex aequo: Kornelia Kozłowska (Grabów nad Prosną) – Planeta energii, Pajęczyna, Fale 1 i Julia Rybka (Grabów nad Prosną) – Tata,
III nagroda ex aequo: Nikola Nowak (Chlewo) – Zapach wolności, Michalina Skorupska (Grabów nad Prosną) – cykl Do domu,
Wyróżnienia: Paulina Biel (Skrzynki) – Lawa,
Maja Dukała (Grabów nad Prosną) – Promień,
Karolina Skorupa (Książenice) – Poduszka,
Marzena Skorupa (Książenice) – Róża
Julia Zaremba (Kuźnica Bobrowska) – Taki świat,
w kategoria: Ślady niepodległości:
I nagroda: Michalina Skorupska (Grabów nad Prosną) – cykl Dzieci i wojna…,
II nagroda: Piotr Kosmala (Ostrzeszów) – cykl Ostrzeszów biało- czerwony,
Wyróżnienie: Julia Dziekan (Marszałki) – Stare fotografie.
Specjalną nagrodę-niespodziankę  jury przygotowało dla nauczyciela plastyki ze Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Grabowie nad Prosną Dariusza Skorupskiego, którego uczniowie zdominowali konkurs.
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 12 października w ostrzeszowskiej bibliotece.
Celem konkursu było uczczenie rocznicy stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, a także zainteresowanie młodzieży naszym regionem — miejscem nauki, pracy i wypoczynku, inspiracja do twórczego sposobu realizacji własnych pomysłów z wykorzystaniem współczesnych środków rejestracji obrazu, rozwijanie kreatywności, uzdolnień oraz wrażliwości artystycznej.
Organizatorami konkursu byli: Stowarzyszenie Regionalny Ośrodek Dokumentacji WIEŻA 1916, Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie, Urząd Miasta i Gminy w Ostrzeszowie, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów. Współpracy merytorycznej i artystycznej udzielił Wydział Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Okręg Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików we Wrocławiu.