Mikrobusy dla domów pomocy społecznej

Mikrobusy dla podopiecznych domów pomocy społecznej w najbliższych dniach trafią do wszystkich trzech ośrodków działających w powiecie ostrzeszowskim. Powiat ostrzeszowski zakupi je dzięki montażowi finansowemu – część środków – 189 tysięcy złotych – będzie pochodziło z budżetu powiatu, a 240 tysięcy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Czeki w wysokości 80 tysięcy złotych od prezes PFRON Marleny Maląg oraz 63 tysięcy od starosty ostrzeszowskiego Lecha Janickiego wręczono dzisiaj w Kobylej Górze dyrektorom domów pomocy społecznej: Danucie Głodek (DPS Kochłowy), Małgorzacie Dłubak (DPS Kobyla Góra) oraz Rafałowi Jóźwiakowi (DPS Marszałki). Dofinansowanie do zakupu trzech dziewięcioosobowych mikrobusów z podjazdami dla wózków inwalidzkich powiat ostrzeszowski otrzymał z PFRON w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami, którego celem jest między innymi usuwanie barier architektonicznych i transportowych.