AktualnościWszystkie

LVIII sesja Rady Powiatu – kontrola w OCZ

Rada Powiatu w Ostrzeszowie powierzyła Komisji Rewizyjnej przeprowadzenie kompleksowej kontroli w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia, która nie była uwzględniona w rocznym planie działania komisji.

Zakres kontroli będzie dotyczył celowości i zasadności wydatkowania środków COVID-owych, gospodarki paliwowej, przetargów przeprowadzonych w latach 2020–2022, zakupu środków trwałych w ostatnich dwóch latach, działalności komercyjnej w OCZ, realizacji wniosków i zaleceń Rady Nadzorczej w latach 2020 –2022, zakupu wyżywienia dla pracowników i pacjentów oraz, jak czytamy w uchwale, gospodarowania środkami finansowymi w administracji szpitala z puli pieniędzy pozyskanych z Narodowego Funduszu Zdrowia związanych z funkcjonowaniem szpitala oraz wysokość kontraktów adekwatnych do potrzeb lecznictwa.

Komisja Rewizyjna w lutym złożyła Zarządowi Powiatu propozycję zakresu kontroli zleconej do wykonania firmie JGL w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia. Część postulatów z uwagi na czas i koszty nie będzie realizowana w ramach audytu prowadzonego przez podmiot zewnętrzny. Jako że  przedstawiony zakres kontroli jest istotny i wymaga przejrzystości, Rada Powiatu wyraziła zgodę na przeprowadzenie przez Komisję Rewizyjną niezależnej kontroli wspomnianych wyżej obszarów działalności OCZ.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content