AktualnościWszystkie

Komunikat w sprawie zagrożenia gradacją kornika ostrozębnego

Właścicielu posiadaczu, użytkowniku, SPRAWDŹ SWÓJ LAS!

Starosta Ostrzeszowski pełniąc ustawowy nadzór nad lasami niestanowiącymi własności Skarbu Państwa informuje o utrzymującym się zagrożeniu gradacją kornika ostrozębnego w drzewostanach sosnowych.
W ramach akcji informacyjnej prowadzonej przez służby leśne Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie wzywamy Państwa do sprawdzenia swoich działek leśnych, wyszukania drzew zasiedlonych przez kornika ostrozębnego i jak najszybszego usunięcia ich wraz z wierzchołkami i gałęziami, po uprzednim złożeniu podania o legalizację drewna.
Jednocześnie informujemy, że w przypadku stwierdzenia przez służby leśne drzew zasiedlonych przez kornika i braku reakcji właściciela, będą prowadzone postępowania administracyjne i wydawane decyzje nakazujące usunięcie drzew w trybie art. 9 ustawy o lasach z dnia 28 września 1991 roku (Dz.U. 2017 poz. 788).
W razie wątpliwości w ocenie stanu zdrowotnego drzewostanu, należy zwrócić się o pomoc do pracownika starostwa pełniącego nadzór na danym terenie: Krzysztofa Marczaka – nr tel. 696 334 096, lub Rafała Stodolskiego – tel. 519 333 074.
Więcej o korniku ostrozębnym piszemy tutaj: Akcja_informacyjna

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content