AktualnościWszystkie

Komunikat Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Powiatowej Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrzeszowie dzisiaj (9 kwietnia) na godzinę 12:00 odnotowywała 6 osób z wynikiem dodatnim, 160 osób objętych nadzorem epidemiologicznym, 335 osób poddanych kwarantannie i 2 osoby hospitalizowane. W gminach: Ostrzeszów – 128, Mikstat – 32,

Kobyla Góra – 33, Kraszewice – 32, Grabów nad Prosną – 54, Doruchów – 42, Czajków – 14.

W skrócie:

● Dzisiaj ostrzeszowski starosta poprowadził kolejną e-naradę z dyrektorami Domów Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Zakładu Aktywności Zawodowej i Domu Dziecka.

● W razie potrzeby istnieje możliwość delegowania do Domów Pomocy Społecznej pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy – są to osoby kompetentne i doświadczone w pracy w obszarze pomocy społecznej.

● Dyrektorzy przekażą staroście, jednocześnie szefowi Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, indywidualne procedury postępowania w sytuacji wystąpienia zakażenia – wypracowane z uwzględnieniem specyfiki każdej jednostki.

● Jak już informowaliśmy, w dwóch naszych Domach Pomocy Społecznej administracja jest zupełnie oddzielona od części mieszkalnej; teraz również w trzecim domu – w Kochłowach, mimo sporych z tym utrudnień, dyrekcja doprowadzi do rozdzielenia pracowników administracyjnych od mieszkańców.

● Zgodnie z wcześniejszymi sugestiami, aby ograniczyć zagrożenie zarażeniem, pracownicy wszystkich naszych placówek mają tylko jedno miejsce zatrudnienia.

● Na dzisiejszym spotkaniu omawiano także szanse wprowadzenia w DPS-ach modelu turnusowego (część załogi pozostaje dobrowolnie zamknięta z domownikami przez 2 tygodnie, poddając się profilaktycznej kwarantannie) – dyrektorzy toczą rozmowy z załogą oraz rozpoznają możliwości wprowadzenia takiego rozwiązania, które jest najbardziej skutecznym sposobem zapobiegania zarażenia wirusem. Tutaj należy jeszcze rozpoznać kwestię przeprowadzenia wcześniejszych testów na obecność koronawirusa, po to, by w gronie odizolowanych mieszkańców i pracowników znaleźli się tylko ludzie zdrowi.

● Istotnym tematem rozmów było zapewnienie odpowiednich warunków mieszkańcom i pracownikom w razie przymusowego zamknięcia placówki z powodu stwierdzenia w niej koronawirusa. Jesteśmy odpowiedzialni za naszym podopiecznych i musimy być przygotowani na każdą okoliczność – podkreśla starosta Lech Janicki – Z dyrektorami wszystkich naszych placówek jesteśmy w stałym kontakcie; pozostajemy w gotowości – dodaje starosta

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content