Komunikat dla klientów urzędu pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrzeszowie zawiadamia, iż w  związku z zagrożeniem koronawirusem COVID-19  z dniem 13.03.2020 r. wstrzymuje się osobistą rejestrację osób bezrobotnych lub poszukujących bezpośrednio w urzędzie.
Osoby ubiegające się o nadanie statusu bezrobotnego lub poszukującego pracy mogą złożyć wniosek w postaci elektronicznej za pomocą portalu  https://www.praca.gov.pl
• Pełna rejestracja elektroniczna dla osób posiadających profil zaufany lub podpis elektroniczny
• Prerejestracja w celu złożenia wniosku w postaci elektronicznej z potwierdzeniem terminu wizyty w celu weryfikacji danych.
Jeżeli nie mają Państwo takiej możliwości zachęcamy do załatwienia swoich spraw w pierwszej kolejności poprzez kontakt telefoniczny. Pracownicy Urzędu ustalą dalszą drogę postępowania i ewentualną wizytę w sytuacji wymagającej osobistego kontaktu.
Osoby bezrobotne, które mają wyznaczony  termin wizyty w urzędzie w miesiącu marcu proszone są o kontakt telefoniczny z doradcą klienta tel. 62 732 07 90
Korzystając z usługi elektronicznej przez Internet  można m.in.
• zarejestrować ofertę pracy,
• przesłać wniosek dot. oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi oraz zezwolenia na pracę sezonową cudzoziemca,
• znaleźć ofertę pracy
• przesłać pismo do urzędu poprzez :
• platformę ePUAP
• e- mail poos@praca.gov.pl
W celu zminimalizowania bezpośrednich kontaktów zachęcamy również  do wysyłania korespondencji drogą pocztową. Dokumenty można składać bezpośrednio w sekretariacie urzędu mieszczącym się na I p. jak również w Punkcie Obsługi Klienta ( II piętro na wprost drzwi wejściowych).
O wszelkich zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Powiatowego Urzędu Pracy
/-/ Ewa Rycerska