Kardiomonitory są już w szpitalu

5 kardiomonitorów trafiło do ostrzeszowskiego szpitala – to efekt wspólnej akcji wszystkich samorządów lokalnych powiatu ostrzeszowskiego. Po jednym urządzeniu otrzymały oddziały Chirurgiczny i Ginekologiczno-Położniczy, a trzy – Oddział Wewnętrzny.
Jak mówi prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Marek Nowiński, monitory zostały już zainstalowane i pozostają w pełnej gotowości.
W sumie samorządy powiatu ostrzeszowskiego na zakup sprzętu dla OCZ przekazały 120 tysięcy złotych. Miasto i gmina Ostrzeszów przekazane przez siebie 36 tysięcy złotych przeznaczy na zakup diatermii.
Powiat oprócz przekazanej wcześniej kwoty 0,5 mln zł przeznaczonej na cele inwestycyjno-remontowe, dofinansuje zakup sprzętu w kwocie 19 tysięcy złotych.
Prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia oraz samorząd powiatowy serdecznie dziękują wszystkim za wsparcie zakupu tych bardzo ważnych dla funkcjonowania placówki urządzeń.