AktualnościWszystkie

Jubileuszowa Spartakiada

X Spartakiada Osób Niepełnosprawnych i Osób 50+ odbyła się dzisiaj na stadionie im. Janusza Kusocińskiego w Ostrzeszowie. Do sportowej zabawy stanęły reprezentacje domów pomocy społecznej w Kobylej Górze, Kochłowach i Marszałkach, warsztatów terapii zajęciowej w Kuźnicy Grabowskiej, Doruchowie, Pisarzowicach i Ostrzeszowie, środowiskowych domów samopomocy w Ostrzeszowie, Doruchowie i Kuźnicy Grabowskiej, Zakładu Aktywności Zawodowej w Książenicach, Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Ostrzeszowie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrzeszowie.
Program spartakiady obejmował zarówno konkurencje lekkoatletyczne, jak i rekreacyjne (dostosowane do wieku i stopnia niepełnosprawności uczestników), między innymi: bieg na 60 m, skok w dal, rzuty piłką lekarską oraz piłeczką palantową, wyścig na wózkach inwalidzkich, nordic walking, sztafeta wahadłowa, rzuty do kosza, tor przeszkód, rzuty lotkami do tarczy.
W organizację przedsięwzięcia zaangażowały się placówki biorące udział w spartakiadzie, a także Powiatowe Zrzeszenie LZS i LKS Orkan Ostrzeszów i powiat ostrzeszowski. Wielkie podziękowania należą się harcerzom z Hufca ZHP Ziemi Ostrzeszowskiej, którzy pomagali w sędziowaniu, a także przywieźli swoją maszynę do popcornu, którym częstowali uczestników spartakiady.
Serdecznie dziękujemy także zespołowi Fire w Kobylej Górze za uatrakcyjnienie spartakiady pokazem aerobiku grupowego.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content