AktualnościWszystkie

Jest dofinansowanie na drogę Siedlików-Mikstat

Otrzymalliśmy informację z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, że remont drogi powiatowej nr 5574P Mikstat-Ostrzeszów na odcinku Siedlików-Mikstat znalazł się na zatwierdzonej przez Prezesa Rady Ministrów dla województwa wielkopolskiego liście zadań zatwierdzonych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w 2020 roku.
Ponieważ nabór wniosków dotyczył inwestycji przewidzianych do realizacji w szczególności w roku 2020, roboty budowane muszą zostać rozpoczęte w bieżącym roku. W związku z tym Starostwo Powiatowe w trybie pilnym przekaże do Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu dokumentów i informacji dotyczących zadania, by umowa o dofinansowanie mogła być podpisana jak najszybciej.
Całkowity koszt zadania oszacowano na 4 701 061 zł, dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wyniesie 2 350 530 zł; udział powiatu ostrzeszowskiego to 1 175 266 zł, a 1 175 265 złotych wyasygnują jednostki samorządu terytorialnego – miasto i gmina Ostrzeszów oraz miasto i gmina Mikstat.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content