AktualnościWszystkie

IX Dzień Dawcy Szpiku

Trwają prace organizacyjne przed IX Dniem Dawcy Szpiku w Ostrzeszowie, który już po raz trzeci współorganizowany jest przez wszystkie trzy szkoły ponadpodstawowe: Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół nr 2 i I Liceum Ogólnokształcące, na rzecz fundacji DKMS Polska. Akcja rejestracyjna odbędzie się w środę 4 grudnia w godzinach 11:00-17:00 w budynkach szkół:
I LO – ul. Zamkowa 21,
ZS nr1- ul. Sikorskiego 9,
ZS nr2- ul. Zamkowa 12 (była szkoła rolnicza).
W dniu akcji w tych szkołach będą sprzedawane cegiełki na rzecz DKMS Polska, a w mieście będzie można spotkać mikołajkowych wolontariuszy z ulotkami zachęcających do rejestracji w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych.
Dzień wcześniej, 3 grudnia o 11:00 w kinie Piast odbędzie się w spotkanie edukacyjne na temat białaczki i chorób szpiku dla pełnoletniej młodzieży szkół średnich, tradycyjnie już z udziałem prelegentek z Kliniki Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku we Wrocławiu – dr Moniki Biedroń I dr Justyny Rybki. Gośćmi specjalnymi będzie koordynatorka Drużyny Szpiku Maria Homan oraz ostrzeszowianin – A. Lubiniecki jako dawca rzeczywisty. Ponadto, podczas spotkania odbędzie się ceremonia wręczenia nagród w VII Powiatowym  Konkursie Plastycznym „Podziel się życiem”, w 3 kategoriach: klasy 1-4, 5-8 i szkoły średnie (termin zgłaszania prac upływa 29 listopada – sekretariat ZS nr2).
Na spotkaniu w kinoteatrze mile widziane będą wszystkie osoby zainteresowane tematyką dawstwa szpiku. Wstęp wolny.
Koordynatorkami akcji są: Katarzyna Dembska-Płonka i Ewa Karwacka z ZS nr 2, Dorota Pilarska z ZS nr 1 oraz  Małgorzata Andrzejewska, Kinga Tekieli i Izabela Tarnowska z ILO.
Dzień Dawcy Szpiku w Ostrzeszowie, jak co roku odbywa się pod patronatem starosty ostrzeszowskiego.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content