e-Spotkanie z wójtami i burmistrzami

Aktualna sytuacja epidemiczna, ptasia grypa, tegoroczne zadania drogowe, a także aktualne wydarzenia, jakimi żyje powiat – to tematy, jakie były omawiane podczas wideokonferencji, na którą Starosta Ostrzeszowski zaprosił wczoraj wójtów i burmistrzów powiatu ostrzeszowskiego.

• Ostrzeszowski szpital zwiększa liczbę tzw. łóżek covidowych; w tej chwili jest ich 57, od piątku będą 84.
  • Trwa remont budynku byłej stołówki i kuchni szpitalnej; obiekt będzie przystosowany do potrzeb oddziału covidowego.
  • W powiecie ostrzeszowskim stwierdzono 3 ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków – w Grabowie Pustkowiu, Kotłowie i Gizycach.
  • Ponad 20 km dróg powiatowych zostanie w tym roku wyremontowanych w ramach współpracy samorządów miejskich i gminnych z samorządem powiatowym.