AktualnościWszystkie

Emeryci rozpoczęli sezon

Zarząd Oddziału Rejonowego PZERiI w Ostrzeszowie w dniach od 28 maja do 7 czerwca zorganizował dla  grupy emerytów z powiatu ostrzeszowskiego wczasy w Darłówku. Propozycja wyjazdu spotkała się z dużym zainteresowaniem emerytów i aż  53 osobowa grupa wczasowiczów przebywała na 10 dniowym turnusie w położonym blisko morza ośrodku wczasowym Krokus.

Poniżej – relacja Zarządu Oddziału Rejonowego ZERiI w Ostrzeszowie:

                Choć Darłówek powitał nas deszczem, to kolejne dni umożliwiały nam aktywny wypoczynek.  Odbywaliśmy długie marsze z kijkami oraz spacery brzegiem morza i promenadą do latarni morskiej. W upalne dni korzystaliśmy z wypoczynku na pięknej, szerokiej plaży, a co odważniejsi wczasowicze zażywali kąpieli morskich. Niektóre osoby zwiedzały dalsze okolice na wypożyczonych rowerach.
Po rzece Wieprzy tramwajem wodnym popłynęliśmy do pobliskiego Darłowa, gdzie w czasie wolnym zwiedzaliśmy miasto.  Spacerując deptakiem doszliśmy do pomnika Stanisława Dulewicza  pierwszego polskiego burmistrza Darłowa po II wojnie światowej, przy którym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Widzieliśmy też XIV Kościół Mariacki,  ratusz w rynku i stojąca przed nim fontannę z posągiem rybaka. W pobliskiej kawiarni mogliśmy skosztować pysznych lodów i wypić kawę. W drodze powrotnej do Darłówka podziwialiśmy nieczynne już kutry rybackie oraz jachty zacumowane w przystani żeglarskiej.
W trakcie turnusu odbyły się dwa wieczorki taneczne, do których przygrywał lokalny zespół. Jak co roku obsługa ośrodka Krokus dbała o nas pomagając w transporcie bagaży do pokoi i serwując nam bardzo smaczne i różnorodne śniadania, obiady i kolacje w formie szwedzkiego stołu. Przez cały czas była czynna stołówka, gdzie do naszej dyspozycji były zimne napoje oraz ekspres do kawy i herbaty. Można było też odpocząć przy stolikach i ławkach oraz leżakach rozstawionych na zewnątrz ośrodka prowadząc integracyjne rozmowy i planując jesienny wyjazd do Niechorza we wrześniu, na który już zapraszamy.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content