Ekogrzybobranie dla seniorów i nie tylko

Na Ekogrzybobranie 24 września zaprasza Stowarzyszenie Inicjatyw Powiatowych oraz Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie do przedborowskich lasów. Tradycyjne grzybobranie będzie połączone ze zbiórką śmieci zanieczyszczających leśne drogi i ścieżki. W ramach imprezy zostaną rozegrane 3 konkursy: na najlepszego grzybiarza ziemi ostrzeszowskiej, na najcięższego grzyba oraz na największą ilość śmieci. Ekogrzybobranie zakończy wspólna biesiada z udziałem zespołu Effect Band.
Szczegóły organizacyjne przedsięwzięcia omawiano na spotkaniu z udziałem wicestarosty Zofii Witkowskiej, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrzeszowie Małgorzaty Łuczak, przewodniczącej Zarządu Rejonowego ZERiI Wiktorii Mak, pełnomocniczki burmistrza ds. seniorów i kierownik Klubu Seniora Bratek Mieczysławy Pierzchalskiej, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Powiatowych Ludmiły Cieślarczyk oraz skarbniczki SIP Katarzyny Nowak.

Impreza jest adresowana do seniorów, ale nie tylko – wziąć w niej mogą udział wszyscy fani grzybobrania oraz orędownicy ochrony środowiska.
Ekogrzybobranie odbędzie się 24 września w godzinach od 10:00 do 17:00 na placu pod dębem w Przedborowie.
Seniorzy są osobami o największym doświadczeniu i doskonałej wiedzy o otaczającym nas środowisku, dlatego pragniemy upowszechniać działania proekologiczne dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu. Stawiamy na seniorów jako największych promotorów wiedzy ekologicznej – podkreśla prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Powiatowych Ludmiła Cieślarczyk.
Ekogrzybobranie odbędzie się dzięki grantowi otrzymanemu w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.