AktualnościWszystkie

e-posiedzenie radnych

Aktualna sytuacja epidemiczna oraz projekt Programu modernizacji dróg powiatowych 2020 – to główne tematy e-posiedzenia, na jakie zaprosił ostrzeszowski starosta radnych Rady Powiatu. Ponieważ powiat ostrzeszowski wciąż znajduje się na I miejscu w województwie pod względem zarażeń Covid-19, starosta zapoznał radnych z najnowszymi statystykami oraz z działaniami, jakie podjęto w związku z obecną sytuacją epidemiczną. Starosta zreferował między innymi przebieg e-konferencji z wicewojewodą, jaka odbyła się wczoraj przed południem oraz z najważniejszymi jej ustaleniami:
– do Domów Pomocy Społecznej oraz do ostrzeszowskiego szpitala zostanie przekazany dodatkowy sprzęt ochrony osobistej – maseczki, rękawice, płyny do dezynfekcji,
– w gminie Mikstat, gdzie mieści się ognisko epidemiczne przez dwa dni – w piątek i wtorek uruchomiony zostanie mobilny punkt pobrań, w którym bezpłatnym testom na obecność koronawirusa będą mogli się poddać mieszkańcy gminy oraz całego powiatu,
– decyzją wojewody 10 sierpnia zostaną przeprowadzone testy wymazowe w Domach Pomocy Społecznej w Kochłowach i Marszałkach oraz wśród personelu Domu Dziecka.
Ponadto starosta Lech Janicki poinformował radnych o piśmie w sprawie problemów w funkcjonowaniu Podstawowej Opieki Zdrowotnej, jakie wystosował do dyrektor wielkopolskiego oddziału NFZ Agnieszki Pachciarz (o tej sprawie poinformujemy szerzej w odrębnym tekście).
Podczas e-spotkania radnych omówiono także kwestie prac nad Programem modernizacji dróg powiatowych 2020, jaki będzie realizowany w najbliższych miesiącach we współpracy z samorządami miast i gmin powiatu ostrzeszowskiego.  
Na zakończenie członek Zarządu Powiatu, szef wydziału oświaty Adam Mickiewicz przedstawił propozycję obchodów Dnia Wojska Polskiego – ze względu na poważną sytuację epidemiczna w powiecie ostrzeszowskim, planuje się bardzo skromne uczczenie zbliżającego się święta – złożenie wiązanek kwiatów pod pamiątkową tablicą upamiętniająca gen. Józefa Hallera na ostrzeszowskim rynku.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content