AktualnościWszystkie

Dzień Pracownika Służby Zdrowia

7 kwietnia to Światowy Dzień Zdrowia. Tego dnia w Polsce obchodzimy Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy wdzięczności i szacunku wszystkim pracownikom służby zdrowia. Dziękujemy za ofiarność i zaangażowanie w działaniach na rzecz pacjenta.
Podejmując się misji ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka, szczególnie teraz, w tak trudnym czasie pandemii, zasługujecie Państwo na najwyższe uznanie! W imieniu mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego z całego serca dziękujemy za Waszą odwagę i poświęcenie.
Życzymy Wam Szanowni Państwo wiele zdrowia i siły. Pragniemy, żebyście pamiętali o ogromnej wdzięczności, jaką mamy dla Was – pracowników służby zdrowia wszystkich szczebli.

Z wyrazami najwyższego szacunku

Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki
Przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Maciejewski
Wicestarosta Ostrzeszowski Zofia Witkowska

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest w rocznicę założenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), co nastąpiło 7 kwietnia 1948 roku.
Każdego roku WHO wybiera jeden kluczowy problem dotyczący zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi, a którego skutki odczuwalne są w skali całego świata, zachęcając do wspólnego działania ludzi w różnym wieku i z różnych społeczności. Efektem podjętych działań ma być poprawa stanu zdrowia ludzi. Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia w 2021r., jest „Budowanie  sprawiedliwszego i  zdrowszego  świata dla wszystkich”.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content