AktualnościWszystkieZapowiedzi wydarzeń

Dzień Dawcy Szpiku

6 grudnia już po raz ósmy odbędzie się w Ostrzeszowie Dzień Dawcy Szpiku. W organizację przedsięwzięcia, nad którym jak zawsze patronat sprawuje starosta ostrzeszowski Lech Janicki, zaangażowały się wszystkie ostrzeszowskie szkoły ponadpodstawowe. Koordynatorem akcji jest anglistka Zespołu szkół nr 2 Katarzyna Dembska-Płonka.
Podczas Dnia Dawcy Szpiku wszystkie zdrowe osoby w wieku od 18 do 55 lat będą mogły bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka – wyjaśnia koordynatorka ds. rekrutacji dawców Fundacji DKMS Polaka Natalia Banasik,
Fundacja DKMS zarejestrowana została 28 listopada 2008 roku jako niezależna organizacja typu non-profit, a swoją działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku. Do dzisiaj udało się jej zarejestrować i przebadać ponad 1 401 346 potencjalnych dawców, z czego 5 802 osób oddało już swoje komórki macierzyste ratując życie tym, którzy potrzebują tego najbardziej.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content