AktualnościWszystkie

Dyżury w ZUS dla uchodźców z Ukrainy

Wsparcie ZUS dla uchodźców z Ukrainy już w najbliższy piątek

Już jutro, ostrowski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza pracowników pochodzenia ukraińskiego oraz uchodźców z Ukrainy na dyżur w trakcie którego udzielana zostanie pomoc w zakresie aktualnych warunków uzyskania świadczeń rodzinnych, ubezpieczenia zdrowotnego i świadczeń emerytalno-rentowych.

W tej trudnej dla obywateli Ukrainy sytuacji, Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaproponował  uchodźcom pomoc bezpośrednią przy złożeniu wniosku o świadczenie rodzinne. Na czas dyżurów Oddział ZUS w Ostrowie Wielkopolskim zabezpieczył również tłumacza języka ukraińskiego.

Najbliższy dyżur zaplanowano już jutro, 4 marca, w godz. od 13.00 do 15.00 w siedzibie Oddziału ZUS w Ostrowie Wlkp., ul. Wysocka 1B. Następny odbędzie się w środę 9 marca. W późniejszym terminach planujemy kolejne spotkania dla osób przybyłych z Ukrainy.

Dodatkowo na stronie internetowej ZUS ukazały się już pierwsze informacje w języku ukraińskim. W serwisie na stronie internetowej ZUS-u będą na bieżąco publikowane treści dotyczące warunków uzyskania: świadczeń rodzinnych, ubezpieczenia zdrowotnego, świadczeń emerytalnych i rentowych.

Ponadto, na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS zostanie udostępnione zakładanie profilu PUE w języku ukraińskim.

Bardzo ważna jest także pomoc dla tych, którzy pozostali na Ukrainie. Dla walczących ukraińskich żołnierzy i ludności cywilnej, przeciwko której wymierzone są rosyjskie ataki – dodaje dyrektor ostrowskiego oddziału Zdzisław Jaźwiec – dlatego Oddział ZUS w Ostrowie Wielkopolskim włącza się w pomoc humanitarną  i wspólnie z Caritas Diecezji Kaliskiej zbieramy środki medyczne pierwszej pomocy i inne potrzebne rzeczy dla walczącej Ukrainy. Zebrane artykuły przekazane zostaną poprzez Caritas Polska i punkty przerzutowe bezpośrednio do mieszkańców i żołnierzy walczącej Ukrainy.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content