AktualnościWszystkie

Dyktando na Święto Niepodległości

Już jutro – 11 listopada – odbędzie się największe w Polsce dyktando. Do wspólnej zabawy zaproszony jest każdy, kto chciałby sprawdzić swoją znajomość ortografii, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla innych. Najważniejszym celem Dyktanda na Święto Niepodległości jest bowiem zebranie jak największych środków dla potrzebujących.

W rozwiązanie dyktanda może zaangażować się każdy, bez względu na wiek czy też plany na ten dzień. Wydarzenie jest bezpłatne i odbywa się w całości za pośrednictwem internetu. Wystarczy zapisać się na stronie wydarzenia: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

Organizator, czyli portal edukacyjny www.dyktanda.pl, zadeklarował, że przekaże złotówkę za każdą osobę, która rozwiąże w dniu 11.11.2021 r. wskazane dyktando, przygotowane specjalnie na to wydarzenie przez członków Fundacji Języka Polskiego. Pamiętano także o najmłodszych, dlatego przygotowano różne kategorie wiekowe, dzięki czemu już uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej będą mogli rozwiązać tekst o odpowiednim dla nich stopniu trudności. To pozwala włączyć się w akcję całą rodziną!

Środki przekazane przez organizatora, powiększone o dobrowolne wpłaty od uczestników, wspomogą cel charytatywny lub społeczny, który zbierze najwięcej głosów od uczestników dyktanda.

Jak zaangażować się w akcję?

Już teraz odwiedź stronę www.dyktanda.pl i kliknij „Zapisz się do konkursu”. 11 listopada ponownie wejdź na stronę i napisz Dyktando na Święto Niepodległości o odpowiedniej godzinie, wskazanej dla Twojej grupy wiekowej.

W dniach 16-21 listopada na www.dyktanda.pl  dostępna będzie lista celów charytatywnych zgłoszonych wcześniej przez internautów. Oddaj swój głos na jeden z nich!

Każdy uczestnik to dodatkowa złotówka dla potrzebujących! Pokażmy, że razem możemy więcej!

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content