Dworek w Borówkach laureatem konkursu na najlepszy obiekt turystyczny!

(fot. eholiday.pl)

5 listopada nastąpiło uroczyste podsumowanie XIII edycji konkursu na najlepszy obiekt turystyczny na obszarach wiejskich w Wielkopolsce organizowanego przez samorząd województwa wielkopolskiego.
W gronie laureatów znalazł się Dworek w Borówkach w gminie Kobyla Góra, który zajął III miejsce i zdobył 6 000 zł w kategorii „Gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym”. Do konkursu zgłoszono 41 obiektów z całej Wielkopolski; jak podkreślają organizatorzy, promowane były obiekty, w których właściciele dbają o utrzymanie wiejskich klimatów,  rodzinnej, a nie hotelowej gościnności, wiejskiego stylu domu, pokoi i bliskiego otoczenia, serwują smaczne wiejskie potrawy, dbają o to co jest unikatowe, co może zaoferować tylko wieś.
Nagrodę z rąk wicemarszałka województwa wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego odebrała Anna Grzesiak, której towarzyszył ostrzeszowski starosta Lech Janicki oraz wójt Kobylej Góry Wiesław Berski.
Oto lista laureatów:
Kapituła konkursu przyznała 9 nagród głównych, 3 wyróżnienia oraz 1 nagrodę specjalną.
Kategoria „Gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym”:
I miejsce (10 000 zł) – Agroturystyka Nad Kamionką, gmina Jastrowie, powiat złotowski,
II miejsce (8 000 zł) – Gospodarstwo Agroturystyczne „Koci Grzbiet”, gmina Wieleń, powiat czarnkowsko-trzcianecki,
III miejsce (6 000 zł) – Dworek w Borówkach gmina Kobyla Góra, powiat ostrzeszowski.
Kategoria „Obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim”:
I miejsce (10 000 zł) – Pałac Tłokinia, gmina Opatówek, powiat kaliski,
II miejsce (8 000 zł) – Weranda Home gmina Skoki, powiat wągrowiecki,
III miejsce (6 000 zł) – Dwór Gogolewo, gmina Książ Wielkopolski, powiat śremski,
Wyróżnienie (3 000 zł) – Wiejski Domek Baba-Jaga, gmina Szydłowo, powiat pilski,
Wyróżnienie (3 000 zł) – Gospodarstwo Agroturystyczne Pałac Popowo Stare, gmina Przemęt, powiat wolsztyński.
Kategoria „Obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystujące tradycje i walory wsi”:
I miejsce (10 000 zł) – Rezydencja nad Jeziorem – Pestkownica, gmina Krzyż Wielkopolski, powiat czarnkowsko-trzcianecki,
II miejsce (8 000 zł) – Ośrodek Wypoczynkowy Krokus, gmina Przemęt, powiat wolsztyński,
III miejsce (6 000 zł) – Restauracja Stary Młyn, gmina Pniewy, powiat szamotulski.
Wyróżnienie (3 000 zł) – Sauna Park Zielone Wzgórze, gmina Międzychód, powiat międzychodzki.
Nagroda specjalna (7 000 zł) – Park Orientacji Przestrzennej, gmina Czerwonak, powiat poznański.