AktualnościWszystkie

Domy Pomocy Społecznej – spotkanie dyrektorów

(fot. arch.)

Wideokonferencję z udziałem dyrektorów Domów Pomocy Społecznej zwołał wczoraj ostrzeszowski starosta. Głównym tematem spotkania było zabezpieczenie placówek w jednorazowy sprzęt ochronny oraz środki do dezynfekcji. Ponieważ zabezpieczenie placówek w sprzęt jest na poziomie minimalnym, Domy Pomocy Społecznej wystąpiły do Wojewody Wielkopolskiego o dodatkowe środki finansowe, niezbędne w tej szczególnej sytuacji. Niestety nasze starania o uzyskanie maseczek i kombinezonów od wojewody i z Ministerstwa Zdrowia są jak dotąd bezskuteczne, dlatego musimy sobie radzić sami. Już około 10 lokalnych firm zaczęło szyć ochronne akcesoria – mówi starosta Lech Janicki.
Innym problemem Domów Pomocy Społecznej są zwiększone codzienne wydatki związane z podwyżkami cen. Samorząd powiatowy liczy się z tym, że w drugiej połowie roku trzeba będzie zmierzyć się z tą sytuacją.
W prowadzonych przez powiat ostrzeszowski Domach Pomocy Społecznej – w Kochłowach, Kobylej Górze i Marszałkach mieszka obecnie prawie 370 domowników – ich bezpieczeństwo jest sprawą priorytetową – podkreśla starosta.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content