AktualnościWszystkie

Diecezjalny konkurs recytatorski w I LO

I Diecezjalny Konkurs Recytatorski Twórczości Karola Wojtyły odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie.
Konkurs był adresowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz III klas gimnazjalnych z terenu diecezji kaliskiej. Na zaproszenie do udziału odpowiedziało 13 szkół i 30 uczniów.
W jury, któremu przewodniczył dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kaliszu ks. Jarosław Powąska,  zasiadały: dyrektor ostrzeszowskiej biblioteki publicznej Dorota Owczarczak oraz bibliotekarka I LO Elżbieta Bysiewicz i polonistka Anna Szkopek.
Lista laureatów:
I miejsce – Faustyna Skrobańska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przytocznicy (nauczyciel – opiekun – Emilia Janasek);
II miejsce – Julia Laskowska ze Szkoły Podstawowej w Strzałkowie (nauczyciel-opiekun – Anna Kuźnik);
III miejsce – Oliwia Sanca z Zespołu Szkół w Starym Ochędzynie (nauczyciel-opiekun – ks. Bogdan Tyc).
Wyróżniono:
Mariannę Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie (nauczyciel-opiekun – ks. Aleksy Stasiak), Natalię Pękalską ze Szkoły Podstawowej w Wróblińcu (nauczyciel-opiekun – Agnieszka Wąsik) oraz Oliwię Wosiek ze Szkoły Podstawowej w Sobierękach (nauczyciel-opiekun – Magdalena Chmielewska).
Nagrody i dyplomy wręczył starosta ostrzeszowski Lech Janicki wraz z wicestarostą Zofią Witkowską i ks. kan. Pawłem Malińskim, dyrektorem I LO Michałem Błochem oraz członkowie jury.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content