AktualnościWszystkie

Bezpłatne badania na obecność koronawirusa dla wszystkich mieszkańców!

25 i 26 czerwca w godzinach od 10:00 do 19:00 mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego będą mogli nieodpłatnie poddać się testom na obecność koronawirusa. To już druga akcja typu test and go organizowana przez wojewodę we współpracy z samorządami – miejsko-gminnym i powiatowym.  Tym razem jednak w centrum pobrań zostaną uruchomione stanowiska zarówno dla zmotoryzowanych, jak i dla pieszych. Centrum pobrań prób COVID, podobnie jak za pierwszym razem, zostanie uruchomione na parkingu przy krytej pływalni Oceanik w Ostrzeszowie. Mieszkańcom, którzy będą chcieli poddać się badaniom, ale np. ze względu na wiek nie będą mogli dotrzeć na ulicę Kąpielową, pomoże Straż Miejska.
Badanie będzie możliwe po wcześniejszej rejestracji telefonicznej w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pod numerem telefonu: 61 656 80 75 w godzinach od 8:00 do 16:00.
Mieszkańcom, którzy będą chcieli poddać się badaniom, ale np. ze względu na wiek nie będą mogli dotrzeć na ulicę Kąpielową, pomoże Straż Miejska, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym pod nr tel.: 607 245 446.
Osoby zmotoryzowane, które będą chciały skorzystać z szybszej ścieżki – dla pieszych – będą mogły pozostawić pojazdy na parkingach wokół kąpieliska i przy ZEC.
Starosta ostrzeszowski zachęca mieszkańców powiatu do skorzystania z możliwości poddania się bezpłatnym badaniom.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content