WszystkieZapowiedzi wydarzeń

Bestia pod Basztą

22 czerwca wieczorem na dziedzińcu Baszty odbędzie się seans filmu niemego z muzyką na żywo pt. „Bestia” z Polą Negri.
„Bestia” to jedyny zachowany w całości film z Polą Negri nakręcony w Polsce. Inny, alternatywny tytuł tego melodramatu brzmi „Kochanka Apasza”. Na seans zaprasza Ostrzeszowskie Centrum Kultury.

Oto notka organizatora przedsięwzięcia:
Pola to uboga wiejska dziewczyna, która wolny czas spędza w środowisku warszawskiego półświatka adorowana przez swego ukochanego – Dymitra. Pewnego dnia, po awanturze z rodzicami, postanawia uciec z domu, a potem uwolnić się od swego natrętnego kochanka. W hotelu upija go, okrada i porzuca. Od tej pory rozpoczyna samodzielne życie jako modelka i tancerka w kabarecie. Wkrótce poznaje bogatego przemysłowca Aleksego i rozpoczyna z nim romans. Dziewczyna nie wie, że Aleksy jest żonaty, a upokorzony Dymitr postanawia się zemścić.
Marcin Pukaluk – muzykolog, kompozytor, performer i producent muzyczny. Tworzy muzykę do filmów, reklam i gier komputerowych. Fascynacja filmem niemym sprawiła, że często akompaniuje podczas seansów z muzyką na żywo. Skomponował muzykę do 11 klasyków filmu niemego, nagrał 2 solowe płyty, zagrał 200 seansów z muzyką na żywo w najlepszych kinach studyjnych Polski.
Fragment filmu z muzyką na żywo: https://www.youtube.com/watch?v=Vp194qVDUPE

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content